Güzellik ve Bakım

Yüz Şekline Göre Kakül Kesimi

13/12/2007
Trya Banks´in Kakül KesimiBu senenin en son saç eğilimi; kaküller! Kaküller zarif, masum ve romantik bir etki veridiği gibi, çok çarpıcı ve asi de durabiliyor. Bu tamamen kişinin yüz ve saç yapısına ve tarzına göre değişebiliyor. Kaküller her yüze ve her saç tipine gitmiyor. Acele edip kestirdikten sonra pişman olmak, uzatmak için çabalarken sıkıntı çekmek de var! Saç modelinizi değiştirmeden önce yüzünüzün şeklini, saç tipinizi hatta günlük aktivitelerinizi dikkate almak gerekir.

ASİ ve ŞIK KaKÜl KeSİMİ

Örneğin kaküllerin Kate Moss´daki etkisi kesinlikle çarpıcı! Şahsen kaküllerin Kate Moss´a yakışacağını hiç düşünmezdim. Ne de olsa küçük bir yüze ve düz, ince telli saçlara sahip. Fakat gözlerini neredeyse kapatan uzun kakülleri bence çok yakışmış. Hem spor hem şık hem de çekici görünmeyi başarabiliyor.

Kate Moss´un Kakül Kesimi

 

Birçok farklı moda akımında olduğu gibi yine diğer ünlüler isimleri ardından sürüklüyor Kate Moss.

Ünlüler´in Kakül Kesimi

MASUM VE ROMANTİK KAKÜL KESİMİ

Kakül modelini masum ve romantik tarzda kullanan iki ünlü favori ismim, Liv Tyler ve Reese Witherspoon! Liv Tyler´ın ince uzun, Reese Witherspoon´ın ise köşeli yüzüne çok yakışıyor. Hem klasik hem de spor tarzda rahatça kullanabiliyorlar;

Ünlüler´in Kakül Kesimi

 

KISA SAÇA KAKÜL KESİMİ

Cesareti olanlar, kısacık saçlarıyla kakül kullanabiliyorlar. Örneğin küçük, üçgen yüz yapısıyla, herkesin kolay kolay cesaret edemeyeceği bir saç modeli kullanıyor Christina Ricci. Bence çok da iyi ediyor. Çok farklı ve akılda kalıcı bir görüntüsü var! Christina Ricci´nin Kakül Kesimi

 

Bu sene kakül kestirerek en doğru kararı veren ünlülerden biri bence Katie Holmes. Saçlarını kısa kestirdiğinden beri tarzını sevmemiştim. Sonunda O da kakül kestirdi ve nihayet yüzü toparlandı, gözleri ön plana çıktı ve sonunda daha alımlı görünüyor. Sizce de bu haliyle küçük kızı Suri´ye benzemiyor mu?

Katie Holmes´un Kakül Kesimi

You Might Also Like

8 Comments

 • Reply Esra :) 17/12/2007 at 10:56 am

  yandan ayırdığım kakülüm olmadan yaşayamam heralde

 • Reply aslı 07/03/2008 at 8:29 pm

  bence katie holmes kakül kestirmeden önce daha alımlı.kakül yüzüne sert bi ifade vermiş.

 • Reply ziyaretçi 19/04/2008 at 9:25 am

  a bende kakül kestirmi ki ilk başta güzelde sonra uzadıça kullanması zoroluyor

 • Reply ziyaretçi 10/05/2008 at 7:25 pm

  iğrenç hiç güzel olmamışlar benim saçım daha güzel hıhhh ;D

 • Reply ziyaretçi 11/05/2008 at 7:36 pm

  of ya hiç aradığım şeyler çıkmıyo ama güzel şeyler var ve ben yüz şeklim nasıl bilmiyorum ama bi kişiyi örnek gösterim yüz şeklim bebergüzar korele çok benziyo bu durumda yüz şeklim ne oluyo baklavamı üçgen mi ne acaba???

 • Reply ayşegül 11/05/2008 at 11:19 pm

  bencede yüze çok mASUM BÄ° HAVA VERÄ°YOR AMA KULLANIMIDA OLDUKÇA ZOR

 • Reply beyza 22/09/2009 at 2:47 pm

  ya saçlarım ince telli ve düz olsun istiorum ama her yıkadığıda çok kabarıo ya ve bundan nefret ediorum lütfen bi çözüm söleyn bu saçlarla kafayı yicem yoksa;D

 • Reply Halluley 06/10/2009 at 7:53 am

  Sevgili Beyza
  Saclarindan sikayet ediyorsun saclarinin kabarmasinin en onemli nedeni rutubet havadaki nem ister sacinin teli ince olsun ister kalin saclari kabartiyor maalesef ama tabii kalin telli saclar daha cok kabariyor.Istanbulda yasiyor olmalisin tabi havadaki nem fazla Istanbulda.Rutubetin fazlaoldugu gunlerde en iyisi saclari toplamak.Topladiktan sonra on kisimlara jel surmek. Ama piyasada rutubete karsi pek cok urun var onlari deneyebilirsin . Kuaforune bir danis ne kadar netice veriri bilemiyorum.Ama esas neden Rutubet.

 • Leave a Reply