MD Arşiv, Ünlülerin Stili

Ünlülerin Sarı Saç Sevdası

16/03/2008

Lindsay Lohan Sarışın Saçlı
Sarışın Lindsay
Son günlerde birçok ünlünün saçlarını sarıya boyattıklarını görüyorum. Kimi değişiklik olsun diye yapıyor kimi de iş icabı yapmak zorunda kalıyor. Bazılarına sarı saç çok yakışıyor bazıları ise çok talihsiz görüntüler sergiliyorlar! Efsane sarışın Marilyn Monroe bile aslında sahte sarışın. Ama yakışmıyorsa nedir bu sarı saç sevdası onu da anlayamıyorum.{gallery}bembi/sarisac/sarisin1{/gallery}

Bence en kötü sarı saç uygulaması Nelly Furtato´dur. İlk albümü çıktığı zamanlarda ne kadar da doğal bir görünüm sergiliyordu. Hatta ilk klibinde yemyeşil bir ormanda, kocaman bir ağacın altında şarkı söylüyordu. Son hali bence çok korkunç! Sıkıca bağlanmış veya geriye taranmış sarı saçları, altın rengi tonlarında makyajı ve takıları ile parlak renkleri tercih ediyor olması beni ürkütüyor. Neden böyle bir değişiklik yapmış ve neden buna devam ediyor hiç anlayamıyorum!

{gallery}bembi/sarisac/sarisin2{/gallery}

Jennifer Lopez saçlarında açık tonları kullanmayı seviyor. Dalgalı saçları için hep güzel sarı tonları tercih kullanıyor. Fakat hamilelik döneminde saç rengini iyice açması, saç boyası kullanması beni şaşırttı. Gerçi buz üzerinde topuklu ayakkabılarla yürüyen bir ünlüden bahsediyoruz, şaşırmamam gerekirdi! Yine de uzun süredir bebek sahibi olmayı isteyen ve ikiz bebeklere gebe olan birinin bebeklerinin sağlığı için saçlarını boyatmamasını beklerdim.

{gallery}bembi/sarisac/sarisin3{/gallery}


Hamilelik ve saç boyasından bahsetmişken, çok açık tonlardaki sarı saçlarını bir türlü sevemediğim Gwen Stefani geliyor aklıma. O da bebek bekliyor ve Jennifer Lopez gibi saçını boyatmaya devam ediyor. Tamam çok farklı bir tarzı ve kendine ait bir giyim markası bile var ama çoook açık sarı tonlar… Neden Gwen neden?

{gallery}bembi/sarisac/sarisin4{/gallery}


Sarı tonlardaki saçlar kimini genç gösteriyor kimini yaşlı! Tarzını ve doğallığını çok beğendiğim Natalie Portman´ın da saçlarında sarı tonlar var artık. Yakışmış yakışmasına ama bence onu yaşlı göstermiş. Elbette saçları kadar makyajı ve giyim tarzı da insanı yaşlı gösterebiliyor.

{gallery}bembi/sarisac/sarisin5{/gallery}


Sarı saçlar genç de gösterebiliyor. Mischa Barton kızıl, kahve ve sarı tonlar arasında gidip geliyor ama bence sarı saçlar onu daha genç gösteriyor. Anlaşılan o da Nelly Furtado gibi sarı saçlarıyla birlikte altın rengi takıları ve kıyafetleri tercih ediyor. Abartmasak ne güzel olur! 🙂

{gallery}bembi/sarisac/sarisin6{/gallery}

 

Jessica Biel´ın sarı saçları ise bence talihsiz bir uygulama. Sanıyorum saçlarını iş icabı sarıya boyatmış. Umarım eski rengine geri döner. Çünkü çok solgun ve sıradan görünüyor. Oysa doğal dalgalarını ve ışıltılı saçlarını her zaman sevmişimdir. Böyle güzel bir yüzü ve gülümsemesi varken bence kendi saç rengine yakın tonları kullanması çok daha güzel sonuç verir.

{gallery}bembi/sarisac/sarisin7{/gallery}

Diyorum ya bu sarı saç sevdasını anlamıyorum diye. Kızıl saçlı Geri Hallewell bile saçlarını sarıya boyatmış. Neyse ki Gwen Stefani gibi açık tonlara yanaşmamış ve açık tondaki tenine çok yakışmış. Herkes kızıl olmak ister o sarışın olmuş!

{gallery}bembi/sarisac/sarisin8{/gallery}

 

Ve Beyonce! Bu kadın saçına hangi modeli uygulatsa, hangi rengi kullansa yakışıyor! Üstelik her esmer tene her sarı ton yakışmaz. Çok riskli olabiliyor. Ama siyah, kahve, açık kahve, sarı… Bu kadın her rengi her modeli taşıyor. Beyonce´nin kuaförü bu taraflarda bir şube açar mı acaba?!

{gallery}bembi/sarisac/sarisin9{/gallery}

{gallery}bembi/sarisac/sarisin10{/gallery}

You Might Also Like