Desen ve Kumaş, MD Arşiv

Sonbahar'da Doreler ve Lameler

08/07/2007
Dore Lame Modasi
Hermes'de Dore
2007 ilkbahar modası dedik yaz modası dedik nerdeyse bu sıcak mevsimlerin yarısına geldik. Artık magazin ve gazeteler, 2007 sonbahar modası hakkında yazılar hazırlamaya başladı yavaş yavaş. Henüz daha parmağımı bile denize sokamadığım için ve yaz bitmeden kışı düşünmek bile istemediğimden sonbahar-kış modası hakkında birşeyler yazmaktan çekiniyorum resmen. Ama fark ettimki bu yazdan sonbahara taşınabilir bir çok trend var. Yazın sıcaklığını sonbahar aylarında hissetirecek, yazın en önemli moda akımı şıkır şıkır dore ve lameleri tekrar podyumlarda gördük.
2007-2008 sonbahar/kış defilelerinde parlak tonlar sadece bir kıyafet parçasına kısıtlanmamış. Alexander McQueen, doreli elbiseleri siyah bir tabana katman olarak eklemiş. D&G ise tek parça kullanmak yerine dore renkli kumaş parçalarını, dantelleri, ve çizgileri aynı siyah tabana konu etmiş. Diane Von Furstenberg ise, bakış açınıza göre lame ya da dore olarak değişen kumaşlar kullanmış. Aynı zamanda pekte sıcak tutucağa benziyor bu elbise.
2007 dore lame modasi
2007-2008 Sonbahar/Kış
Ralph Lauren´in kızları pek sevmişler bu modayı anlaşılan....Podyumlardan bir kaç örnek daha...
Dore ve lame modasi
2007-2008 Sonbahar/Kış
Dore ve lameyi şahsen aksesuarlara en çok yakıştırıyorum. Kıyafette ne kadar trend olarak gelip geçici olsada, aksesuarda kesinlikle bir klasik olmaya hazır dore ve lame renkleri.
dore lame aksesuarlar ve ayakkabilar
2007-2008 Sonbahar/Kış Dore Lame Aksesuarlar
Bazen, "Aman modadır çabuk gelir geçer" diyoruz, "Ömrü kısa mevsim sonu, almasak da olur" diyoruz. Ama 2007/2008 sonbahar kış modasında da yazdan birşeyler alıp giymeye devam edebileceğime seviniyorum. Uzun ömürlü moda gibisi yok!

You Might Also Like