MD Arşiv, Sokak Modası

Sokak Modası: Trençkot

01/01/2008
Jessica Alba Trençkot
Jessica Alba
Klasik moda deyince aklıma ilk gelen şey trençkot yani, yağmurluktur. Eski Hollywood filimlerinde asil ve zarif kadınların ve jön erkeklerin sırtından eksik olmaz. Hem eskimeyen bir trend hem de unisex olması, trençkotun dolabımızın olmazsa olmazlarından yapmıştır. İki sene önce Gap´ten satın aldığım lacivert trençkotum sezon aralarında çok sık kullanırım. Peki sokak modasında trençkot nasıl giyiliyor?


 

 

 

 

 

 

KADINLARIN TRENÇKOT YORUMU

Sokaklarda en çok haki, kahverengi, ve lacivert renklerini gözlemledim. Ama gerçek klasik trençkotlar haki renginde olanlardır. Kadınlar çok risk almayıp yine klasik tarzda giymeyi tercih ediyorlar trençkotu. Kıyafetin odak noktası olarak kullanılan yağmurluk genelde dar kesim koyu pantalon ya da opak çorapla eşleştirilmiş eteklerin üzerine giyiliyor. Klasik bir parçayı sınırları zorlayan trendy parçalarla kullanılmaması, bu klasik trende saygının ifadesi benim için.

Trençkotu Bayanlar Nasıl Giyiyor?
Kadınların Trençkot Yorumu

 

ERKEKLERİN TRENÇKOT YORUMU

Kadınlar gibi erkeklerde haki renginden vazgeçmiyor çoğunlukla. İş yerlerinde kravat takmak zorunda kalan erkekler klasik trençkotu eksik etmiyor dolabından. Ama Wall Street tarzı iş yerlerinden uzaklaşınca erkekler trençkotu daha trendy bir parça gibi kullanıyor. Kot pantolunun üzerine değişik aksesuarlarla ve çoğu zaman önleri açık geziyorlar. Cool bir hava katmak isteyenler trençkotun yakalarını kaldırarak giymeyi tercih ediyorlar. Bence erkeklere en yakışanıda bu tarz.

Trençkotun Erkeklerin Yorumu
Erkeklerin Trençkot Yorumu

 

HOLLYWOOD´DA TRENÇKOT YORUMU

Katherine Hepburn, Audrey Hepburn gibi isimlerle eşleşmiş trençkot modasını, genç Hollywood yıldızları devam ettiriyor günlük hayatlarında. Bazıları başka yorum katmak için Angelina Jolie gibi saten trençkotları tercih ediyorlar.

Angeline Jolie Saten Trençkot Giymiş
Angelina Jolie
Ali Larter Trençkot
Ali Larter
Hayden Panettiere Trençkot
Hayden Panettiere

You Might Also Like

 • neşe 23/03/2008 at 2:06 am

  işte bu ya.yapılması gereken ne giyersen giy zekanı ve espri anlayısınıda yansıtmak.belki biraz cocuk gbi gözükmek yada aptal gbi.ama birşeyi mağazadan aldığın gibi giymek en kötüsü.modifiye güzeldir:)

 • ziyaretçi 28/03/2008 at 1:53 pm

  Jessica Alba nın modeli güzel ayrıca Angelina Jolie’ninkinin kumaşıyla Hayden Panettiere’nin model ve rengi birleşse harika birşey çıkar ortaya 🙂

 • ziyaretçi 04/04/2008 at 6:44 pm

  benzerlerinden bende çeşit çeşit var ayrıca ben de bile daha hoş durur… :-* :D[img][/img]

 • ziyaretçi 21/04/2008 at 5:58 pm

  benzerlerinden çeşit çeşit war demişsiniz ya nerden aldınız acaba ben bi türlü zewkime göre bulamadım bide ne kadara aldınız acaba?