Kadın Modası, MD Arşiv

Seni Seviyorum ROMAN!

22/03/2008
ROMANtisizm
ROMANtisizm
Evet, evet...Kesin seviyorum. Uzun zamandan beri bir markanın bütün - evet, bütün - tasarımlarını bu kadar çok beğendiğimi hatırlamıyorum. Hele hele bir Türk markasının. Peh, Miccuia Prada´da kim oluyormuş? Hele o elbiseler?!?! Roman ekibinin 2008 yazı için tasarladığı bütün elbiselerini istiyorum. Hepsini!

Resimleri daha büyük görmek için, tık tık...

 

 

 

 


Roman´ın websitesinden detayları incelerken, yavaş yavaş temalar kafamda oluştu. 2008 yaz elbise modellerini belirlerken üç temaya sadık kalmış Roman tasarımcıları. Son zamanlarda daha da bir ilgi konusu olan vintage ön planda. 1950, 1960 ve 1970li yıllara ait kesimler ve kumaşlar o zamanın ruhunu modern günlere başarılı bir şekilde yansıtmış. Uzun daire eteklere dikkatiniz çekerim. Aşağıdakilerden favorim üçüncü resimdeki elbise.

Roman Vintage Elbise Modelleri

{gallery}julide/Roman2008/romanvintage{/gallery}

İkinci tema ise, inanılmaz romantik bulduğum, fırfır ve kumaş çiçek detaylı elbise modelleri. Bütün elbiselerden ROMANtisizm akıyor. Kendi kendimi, aynı fotoğrafdaki model gibi Roman elbiselerimle yatakta süzülürken hayal ediyor buldum. Romantikliğin bu kadarı. Hepsini istiyorum!

Roman Fırfır Detaylı Elbise Modelleri

{gallery}julide/Roman2008/romanfirfir{/gallery}

Son olarak dikkatimi çeken şey ise 2008 ilkbahar yaz trend raporundan bir çok trendin elbiselerine yansıması oldu. Önceden bahsettiğim 2008 trendlerinden çiçek trendi, tribal trendi, sanatsal trendi ve safari trendini elbise modellerine işlenmiş olduğunu gördüm. Bizim neyimiz eksik ki bizim tasarımcılarımızda moda trendlerini tahmin edip uygulamasın!

ROMAN TRENDY ELBISE MODELLERI

{gallery}julide/Roman2008/romantrendy{/gallery}

En yakın zamanda bu elbiseleri yakından görmek istiyorum!

Not etmeden geçemeyeceğim. Beni tanıyanların şu eteğin de gözümden kaçmadığına şaşmamıştır herhalde 😉

Roman Buz Pateni Etek Modeli
Roman Buz Patenci Etek Modeli

kaynak

You Might Also Like

 • kevser 27/03/2008 at 8:49 pm

  annemden biliyorum romanın kıyafetleri çok süper oluyo.12 yaşında olduğum için o kıyafetlere hayranlıkla bakmaktan başka elimden birşey gelmiyor. :- :-* ;D

 • ziyaretçi 16/04/2008 at 8:58 am

  çok guzel tasarlamıslar

 • runkly 24/03/2008 at 11:24 pm

  Evet renkler harika bende sitelerinden bakm??t?m bugün bir bakt?m katalo?u gelmi? evime 🙂

 • Erna 01/04/2008 at 11:42 pm

  bende istiyorummmm 😀 😀 😀

  hepsine de öldüm ama özellikle 7 numara favorim. :-*
  a??k oldum hepsinede.