Erkek Modası, MD Arşiv

Say Hi to Alpi

28/04/2009

Alpi ile tanışmam, MorDolap`ın hayata geçmesiyle vesile oldu. MorDolap`ın içeriğine katkıda bulunabilecek modasever arkadaşlar ararken, Alp`in bloguyla karşılaşmıştım. İlk intibalarım doğrultusunda tarzına ve özgünlüğüne güvenerek başladı arkadaşlığımız. Onu tanımlayacak aklıma ilk gelen kelime egzantrik! Farklı, özgün, çılgın...Bırakın erkekleri, bügünkü Türkiye`de, kadınlar bile tarzlarını Alp kadar yansıtmayı bilemiyorlar. Herkes farklı olmaktan korkuyor. Alp ise asla!

 Yolda yürürken kadını ve erkeği gözlerini kaçırmakla merakları bastıramamak arasında bir ikilemde kalıyorlar. Bunu dışardan gözlemlemek ise çok zevk verici. Halbuki insanların tepkileri onun için fazla birşey ifade etmiyor. O sadece kendi olmaktan memnun. "Göründüğün gibi ol, olduğun gibi görün" tabirine yeni bir anlam katıyor Alp. En son Alp ile bir fotoğraf sergisinde karşılaştığımda ilk dikkatimi çeken trençkotu oldu mesela. Ama Alp bu trendi, son moda trendini taşır gibi taşımıyor. O, bu parçanın özelliğini özgün styling tarzıyla yansıtıyor. Sorunca anlıyorum. Trençkot babasının askerlik zamanından bugüne akıp gelmiş. Değerini hakkıyla biliyor ve veriyor. Diğer bir buluşmamızda, Kadıköy kumaş pazarında elindeki kırmızı, parlak likra bir kumaş parçasına sevgiyle sarılmış, kafasında hayallerindeki pelerini tasarlamış, pazarlık yapmam için bana utanarak bakıyor. Ertesi gün, Facebook`ta Topshop`tan aldığımız siyah parlak taytlarıyla beraber kombinlediği kıyafeti görüyor ve gülümsüyorum.

 

Ben çektim 🙂

Alp bir nevi yürüyen bir sanat eseri. O sanatı sevdiği gibi sanatta onu seviyor. Trendsetter magazini bunu hem Alp`in katkılarıyla hem de Alp`in kendisiyle değerlendiriyor.

Onu tanıtmak için söyleyebileceğim daha fazla birşey yok. Bırakıyorum tarzı fotoğraflarla konuşsun 🙂

You Might Also Like