Nasıl Giysem?

Nasıl Giysem: Kot Kalem Etek

15/02/2014

Ben artık alışverişe eskisi kadar sık çıkmıyorum. Evet, modayı takip ediyorum ama uzun bir süredir modayı yaşamıyorum. Üç senedir dolabımı yavaş yavaş boşaltıyorum. Hem eskidikleri/olmadıkları/istemediğim için hem de artık iki cocuk annesi olarak değiştiğim için – ruhen ve bedenen.  Bu değişiklikleri benimsedim artık ve giyim kuşam mevzularına geri dönmeye hazır hissediyorum kendimi. Ama bu sefer sadece daha hesaplı seçimler yapmak asıl amacım değil. Bu işi daha akıllıca yapmak.  Beyni alışveriş esnasında zorlamak.

İşte bu yüksek bel kot kalem eteği alırken hep bunlar aklımdaydı.  Doğru, indirimdeydi, ama dolabımda bulunan diğer parçalarla kaç tane kombin yapabilirdim?  Daha da önemlisi, hayat tarzıma uyacak kombinler yapabilir miydim?  Kapıda bekleyen baharı da göz önünde bulundurarak, küflenmiş "kombin hayal gücümü" çalıştırdım  giyinme odasında ve  kafamda en az üç tane kombin tasalarladıktan sonra eteği almaya karar verdim.

  THE BASIC

Ceket: Forever21// Etek:Zara// Bluz: Zara// Ayakkabı: Forever21// Çanta: Dior// Şapka:??

Kapsül bir dolabın ana parçaları olan beyaz tshirt ve siyah deri ceket, zaten hemen hemen herşeyle uyuyor. Ama sırf beyaz olması yeterli değil, doğru giymek de bir o kadar önemli.  Dışarıda duran ve içeri sokulmuş tshirt vucüt hatlarını ne kadar da farklı gösteriyor.  Topuklulara alternatif olarak bir loafer ya da bir oxford bu kıyafet için rahat bir seçim olur.  Kendime not: bir siyah oxford edin.

NAUTICAL

Bluz:  Bershka// Trenchcoat: ?? // Ayakkabı: Asos // Çanta: Guess

Breton çizgili üstler ise yine her kapsül dolabın olamazsa olmazlarından.    Göbeğimi göstermeyi terich etmiyorum ama kısa üstlerin cazibesine kapılmadım değil.  Trendlere de uymayı seviyorum. Takip etmek için ne yapmalıyım?  En iyisi bu  yüksel bel etekle kombinleyim.

DENIM on DENIM

Jean Gömlek: Koton // Bot: Seychelles // Hırka: Costume National

Son kombin "üstüne giy çık" kombini oldu.  Her ne kadar jean üstüne jean bir trend olarak kabul edilse de, benim için artık bir klasik.  Giyimi bu kadar kolay ve bu kadar şık olabilen nadir kombinlerden.  Botlarla daha şık, babetlerle daha spor.  Çocuklarla çıktığım zaman zaten topukluları unut!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply