Nasıl Giysem?

Nasıl Giysem? Beyaz Kot Pantalon

03/05/2007

Christina Aguilera Beyaz Pantalon
Christina Aguilera
Artık bundan sonra sizlere ayda bir "Nasıl Giysem?" adlı bir yazı serisi hazırlayacağım. Sezona ya da trendlere göre bir parça kıyafet seçip bu parçayı üç değişik buluşma için sizlere sunacağım - arkadaşlarla brunch, iş görüşmesi, ve gece eğlencesi. Bu ayın kıyafet parçası, Topshop beyaz kot pantalon. Artık bahar geldi ve yazlıklar dolaplardan çıktı. Sıcak günlerde bazen kot giymek bayıcı olabiliyor - hem sıcaklık açısından hem de farklılık açısından. Bu yaz normal kot yerine beyaz kot giymek hem çok ideal hem de çok kullanışlı bir alternatif. Mutlaka yazlık alışveriş listenize ekleyin! 

 

 

 


Arkadaslarla Brunch
Arkadaşlarla Brunch
Arkadaşlarla Brunch - Bu rahat görünümü elde etmek için Rock, vintage, cicili bicili tişörtleri bu yazın modası olan babetlerle (özellikle açık burunlu) giyebilirsiniz. Aksesuar olarak yine bu yazın modası kocaman gözlükler eşliğinde basit çevre dostu bez çantalarla eşlendirebilirsiniz. Bu kıyafet için rock temasına uysun diye 80´lerin modasını andıran bu gözlüğü özellikle seçtim. Ufak saat kolye ise kıyafete şirinlik ve mutluluk katıyor. Bu kıyafete ek olarak büyük metal düğmeli kemerde takılabılır. Beyaz kot pantalona bu tarz kemerler çok yakışır.

Smith´s Tişört - fashionpunk.com
Topshop Spitfire Güneş Gözlüğü - topshop.com
Marc by March Jacobs Bauble Saat Kolye - shop.nordstrom.com
Anya Hindmarch "I am not a Plastic Bag" çanta - anyahindmarch.com
Sigerson Morrison Belle Babet - zappos.com

 

Beyaz Pantalon İş
İş Toplantısı
İş toplantısı- Belki ilk etapta iş yerine kot giymek biraz ters gelebilir ama ince kumaş ve hafif bol paçalı bir pantalon seçerseniz doğru aksesuarlarla beraber kot olduğu zor anlaşılır. Kıyafeti toparlayan parça kısa biçimli military tarz ceket olabilir. Bu ceket şekli hem iş için uygun olur hem de kota biraz daha ciddiyet katar. Renkli, ince, ipek fları bu kıyafetin odak noktası olarak seçtim. Fların içindeki renklere göre ayakkabı ya da çanta seçimi yapılabilir. Ben bu kıyafet için fların içindeki alıcı renkleri çanta ile öne çıkardım. Alternatif olarak fları boynunuz yerine saçınıza da bağlayabilirsiniz. Yüksek topuk kıyafete ciddiyet katan en son parça oluyor. Bu yazın yüksek topuk modası olan platfom ayakkabı kullanmayı tercih ettim. Moda olması dışında çokta rahat oluyorlar. Son olarak flardan dolayı aksesuarı minimumda tutup ufak pırlanta küpelerle kocaman güneş gözlükleriyle kıyafeti tamamladım.

Topshop Ceket - topshop.com
Botega Veneta Çanta - www.bluefly.com
80´s Purple Gözlük - www.80spurple.com
Hermes Flar - usa.hermes.com
Platfom - www.asos.com


Beyaz Pantalon Şık
Gece Eğlencesi
Gece eğlencesi - Yazın bronzlaşma fırsatınızda olduysa beyaz kot gece eğlenceleri için süper bir seçenek. Tenin koyu rengi ile kotun beyazı çok hoş durur. Şık bir davetiye de özellikle beyaz kota yakışıcak olan hafif ve ipekli tunik ile bütün gece serin ve rahat olunabilir. Aksesuar olarak ipeğin parıltısını yoğunlaşıtıracak gümüş parçalar seçtim. Şıklığın simgesi yüksek topuk yine bu kıyafete başka bir tat katıyor. Çanta ve ayakkabı uyucak diye bir şart yok ama bu lacivert-gri çanta tüm kıyafete çok yakıştı. Club´dan çıkarken kızarmış gözlerinizi ve sabah güneşden korunmak içinde yanınızda bir gümüş saplı Ray-Ban bulundurun! 🙂

Development Hill Tunik - www.netaporter.com
Aloy Kot Platform Ayakkabı - shop.alloy.com
Louis Vuitton Epi Speedy 25 çanta - www.eluxury.com

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply