Bugün Ne Giydim?, Kadın Modası

Kış Sezonu Olmazsa Olmazı: Uzun Hırka

04/11/2009

Koton Uzun Hırkaİstanbul'da son bir haftadır yağmur hayatımızda.  Kabanlarımı ve uzun çizmelerimi çıkardım ve giymeye başladım. Ama sabahları dolabın karşısında ne giyeyim diye düşünürken yine problem yaşıyorum. Çünkü dışarısı ne kadar soğuk olursa olsun, iş yerinde hava durumunu tahmin etmek çokta kolay olmuyor.  Bu yüzden, giyinirken kat kat giyinmeyi tercih ediyorum. Dışarıda hava almaya çıktığımda ya da iş yerinde sıcakladığımda üstümden kolay çıkarabileceğim uzun hırkalarım imdadıma koşuyor. Bu sene çok yerde gördüğüm dökümlü uzun hırkalardan bir kaç tane edindim.  Bugün üzerimde olan hırka Koton'dan.  Markafoni'den aldığım elbiseyi düşünerek edindiğim bu hırka her şekilde imdadıma koşuyor.  Koton dışında internet üzerinde beğendiğim aşağıdaki modelleri de beğendiklerimde oldu.

 Kış İçin Hırka

Bunlardan biri Forever21'den kısa kollu hırka. İçindeki pembe ve mavi çizgiler çok güzel bir detay olmuş.  Belindeki kuşağıda gayet rahat ama şık bir görünüm kazandırmış.  İkincisi Urban Outfitters'dan dökümlü hırka. Modeli üzerimde olanı çok andırıyor.  Modelin üzerindeki gibi mini bir elbiseyle giyilebilir.  Son olarakta J.Crew'dan yün anneanne kazağı. Bu hırkadaki dokusunda farklılıklar çok hoşuma gitti.  Ayrıca sezon geçişlerinde parka ve ya kaban yerine de giyilebilir.  Ceplerine cüzdan ve cep telefonunu atıp yola koyul...:D

 

You Might Also Like

2 Comments

  • Reply ipekk 04/11/2009 at 11:26 am

    ayni uzun hirkalardan dolabimda cesit cesit var 🙂 kesinlikle cok kullanisli ve hjavali duruyorlar5 ….. hey mor dolap sakinleri hirkalarinizla mutlu bir kis gecirin 🙂 ve mor dolap sahibinide kutluyorum kisin hem isiticak hemde uzerinizde guzel durucak kiyafetler onerdigi icin.

  • Reply genie 06/11/2009 at 6:08 am

    @ipekk teşekkürler yorumun için 😛

  • Leave a Reply