MD Arşiv, Moda Blogları

İlham Kaynağı: Karla´nın Ceketleri

30/09/2008

Karla´s ClosetSon zamanlarda, stil blogları en çok okunan ve en aktif blog kategorisi arasına girmeye başladı. Türkiye´de çok yaygın olan bir şey olmasa bile, dünyanın her bir tarafında stil bloğu tutan binlerce bayan ve erkek var. Ben kaç tanesini takip ettiğimi bilmiyorum artık. MorDolap Üye Dolapları´da bir nevi stil bloğu sayılabilir. Bu tarz kaynaklar kendi tarzıma inanılmaz büyük bir ilham kaynağı oluyor. Her ne kadar insanların tarzları ve ilham kaynakları farklı olsa bile, bana ilham veren şeyleri sizlerle paylaşacağım. İlk paylaşmak istediğim şey Karla´s Closet´dan, Karla´nın ceketleri.{mosmodule module=Reklam_MD}

Karla henüz 18 yaşında olmasına rağmen, çoktan beri kendine yakıştırdığı ve oturttuğu bir tarzı var. Heyecanla güncellemesini beklediğim bloğunda, zaman içinde dikkatimi çeken şeylerden bir tanesi, Karla´nın blazer tarzı ceketlere olan düşkünlüğü oldu. İlham dosyama eklediğim çoğu kıyafeti, yaz ya da kış farketmeden, bir kaç blazer etrafında dönüyor. En çok dönüşümde olan vintage, vatkalı ceketler bana inanılmaz büyük bir ilham kaynağı oldu. Annemin eski döpyeslerini (evet, hala vatkaları duran) hemen kolaçan edip en uygunlarını terziye gönderdim bile (çok kısa zamanda dolabıma eklerim). Tabi güncel ceket kesimleride arada bloğunda gösterimde olmuyor değil. Son zamanlarda popüler olan smokin ceket tarzı yenileri arasında.

MorDolap bayan okurlarının çoğunun aynı "anne dolap yağmalama" işlemiyle kendine göre bir ceket bulabileceği mümkün. Ancak Karla´nın tarzını inceleyerek bir kaç ipucuya dikkat etmekte fayda var.

Karla's Closet'dan Karla'nin Ceketleri

1. Eski ceketlerde vatkaları çıkartılacak diye birşey yok. Önemli olan taşıyabilmek. Karla genelde vatkalı ceketlerinin altına dar pantalon veya dar etekler giyerek orantıyı dengeliyor.

{mosmodule module=Reklam_MD}

2. Bazen sınırlar ve varsayımlar aşılmak için yaratılmıştır. Bunu Karla dolabında da uyguluyor. Karla kendine büyük gelen ceketleri, son zamanlarda kemerlenen hırkalar misali, kemerle vucüt hatlarına oturtuyor. Eski bir cekete, yeni bir trend uyguluyor.

3. Uzun olan ceketlerini etekle giydiği zaman eteklerin ucuyla ceketlerin ucunun aynı yerde bittiğine dikkat ediyor. Aynı şekilde uzun ceketlerinin altına tişört giydiği zaman, tişört çoğu zaman ceketten uzun olmuyor.

4. Ceketleri genelde ufak el çantalarıyla kombinliyor.

 

En çok dönüşümde olan ceketleri ise siyah ve beyaz ceketleri.

Karla´s Closet dan Karla´nın ceketleri

 

5. Bence en önemli detay ise hemen hemen her seferinde kollarının Miami Vice stili kıvrık olması.

6. Bit pazarlarında bulduğu ceketlere hem çok para vermiyor hem de özgün parçalar elde ediyor. (Bir önceki dolap yağmalası konseptide geçerli)

{mosmodule module=Reklam_MD}

7. Bu son tiyö ise sırf ceketlere özgü birşey olmasa bile dikkatinizi odaklamak istediğim platformlu yüksek topuklu ayakkabıları. Yine orantı işin içine giriyor. Karla ceketi ve ayakkabıların sert hatlı olanlarını seçiyor. Ama içindeki kıyafet her zaman için feminen hatları takip ediyor.

 

Umarım Karla sizin de ilham kaynağınız olur. 🙂

Karla´nın tarzını takip etkmek isteyenler buradan sayfasına ulaşabilir....

You Might Also Like

  • İlham Kaynağı: Prenses Anne – MorDolap İnteraktif Moda Portalı | 14/08/2012 at 3:43 pm

    […] bilmem ama ben moda konusuna gelince başkalarından çok ilham alırım.  Gerek bloglardan olsun, gerekse magazinlerden olsun, bir parça, bir tarz, bir renk hayal […]