Alışveriş Merkezleri

İstanbul Alışveriş Rehberi I – Alışveriş Merkezleri

25/08/2007
Paris Alışverişte
Paris Alışverişte
Türkiye´nin kalbinin attığı nokta olan İstanbul´da çok fazla alışveriş merkezi olduğunu gözlemliyoruz. Son günlerde sayıları gittikçe artmaya başlayan merkezler rahat ve sıcak ortamlarıyla, alışveriş yapmak için sunduğu birçok olanakla çoğumuz için bir yaşam merkezi haline geldiler. Hatta ki yazın bu kavurucu sıcaklarından kurtulmak için kaçış noktalarımızdan biriler. Artık insanlar dışarıda herhangi bir kafede buluşacağına, alışveriş merkezlerinin klimalı restoranlarında biraraya gelip sıcak kahvelerini yudumlamakta, yemeklerini yemekte ve koyu muhabbetlerine dalmaktalar. Hele hele çalışan ve zamanını en iyi şekilde kullanmak isteyen insanlar için birebir. Hal böyle olunca buraların çekim merkezi olmasına şaşırmamalı.

METISIA MorDolap için misafir yazarlık yapıyor. Mutlaka kendisini blogundan da takip edin.

    Gezmeyi, alışveriş yapmayı seven bir moda blogu olduğumuz için alışveriş merkezleri bizler için de bulunmaz bir nimet. Bu yüzden size ilk alışveriş blogumda (bana böyle bir yazı yazma olanağı tanıdığı için Mordolap ekibine teşekkür ederim) Avrupa yakasında bulunan merkezlerden ve buraların içinde hangi mağazaların bulunduğundan bahsedeceğim biraz:  
Galeria Alışveriş Merkezi
Galeria Alışveriş Merkezi
  GALERIA: İstanbul´un ilk alışveriş merkezi olan Galeria, Bakırköy´de bulunuyor. Haftanın her günü 10.00-22.00 arası açık. İçerisinde Accesorize, Adidas, Beymen, DESA, Deriden, Divarese, Elle, Lacoste, Karl Lagerfeld, Levi´s, Mavi Jeans, Mudo, Nike, OXXO, Park Bravo, Polo Garage, Pierre Cardin, Tommy Hillfiger, Vakko, YKM gibi mağazalar barındırıyor. Türkiye´nin ilk buz pisti de burada bulunmakta. CAROUSEL:Bakıröy´de bulunan Carousel içinde hastane bulunan tek merkez. Polo Garage, DESA, Beymen, Divarese, Benetton, Roman, İpekyol, Vakko, Replay, Mango, Derimod, Diesel, Lacoste, Hotiç gibi mağazaları içinde barındıran merkezin üzerinde sera etkisini yok edici özelliğe sahip, özel camla kaplı piramit yapı var ve buradan süzülen gün ışığı, Carousel´de alışveriş yapmanızı daha da teşvik ediyor
Lacoste Magzasi
Lacoste Mağazası
METROCITY: 1.Levent´te bulunan Metrocity´de Abbate, Accesorize, Adidas, Beymen, Benetton, Beta, Boyner, DESA, Divarese, Hotiç, İnci, İpekyol, Journey, Koton, Lacoste, Nike, Nine Weste, Polo Garage, Parek Bravo, Puma, Stefanel, Topshop, Vakko, Zara gibi markalar bulunmakta. Merkezin Taksim-Levent metrosuyla direk bağlantısının olması farklı semtlerde oturanlar için de ideal.  

AKMERKEZ: Bambi, Divarese, Hotiç, Derimod, Elle, Nine wWst, Vetrina, Fornarina, Home Store, Vakko, Network, Park Bravo, Zeki Triko, Stefanel, Roman, Adil Işık, Beymen, Zara, Mango, Morgan, Sisley, Lacoste, Calvin Klein, Oxxo, Benetton, Tommy Hillfiger, Yargıcı gibi mağazaların bulunduğu Etiler´deki Akmerkez ünlülerin de uğrak yeri.

Alisveris Merkezi
Alışveriş Merkezi

PROFILO ALIŞVERİŞ MERKEZİ:Mecidiyeköy´de ara sokakta bulunan Profilo´da Adidas, Benetton, Herry, İpekyol, Vivid, Benetton, Deriden, Tommy Hillfiger, Vakko, DESA, Marks&Spencer, Boyner, Fabrika, Hotiç, Koton, Network, Park Bravo, Polo Garage, Zeki Triko, Mango´nun mağazaları bulunuyor.

Atalar Mağazası
Atalar Mağazası

CEVAHIR ALIŞVERİŞ MERKEZİ: Şişli´nin merkezinde yer alan Cevahir Alışveriş merkezi, Minoru Yamasaki tarafından tarafından çizilmi ve hazırlanmış bir merkez. İstanbul´un alan olarak en büyük alışveriş merkezi olan Cevahir´de, Türkiye´de hiç mağazası bulunmayan markaların mağazası var. Mesela; İspanyol genç giyim markası Bershka. Mağazaları bulunan diğer markalar arasında Benetton, Esprit, Koton, Guess, Vakko, Polo Garage, Zara, Doroty Perkins, Topshop, Herry, Network, Derimod, Beta, Bambi, Deriden, DESA, Divarese, Elle, Hotiç, İnci, Kemal Tanca, Nine West, Converse, Adidas, Levi´s, Mavi Jeans´i sayabiliriz.

Kanyon Alışveriş Merkezi
Kanyon Alışveriş Merkezi
 

KANYON: Levent´teki gösterişli yapısıyla ve Nişantaşı´ndaki sokakları andıran tasarımıyla bir tasarım mucizesi. Gayet elit bir yer olan Kanyon´da hem dışarıda geziyormuş gibi bir hava hissediyorsunuz, hem de alışveriş merkezinde gezinmenin etkisini. Harvey Nicholsmağazısının bulunduğu tek yer olan Kanyon, doğal bir kanyon hissini veriyor insana.

OLIVIUM: Zeytinburnu´nda bulunan Olivium Alışveriş Merkezi´nde genelde ünlü markaların outlet mağazaları yer alıyor.

METISIA´nın bu yazısını beğendiyseniz mutlaka kendisini blogundan da takip edin.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply