Erkek Modası, MD Arşiv

Festival Modası – Rock N Coke

30/08/2007
Erkekler İçin Festival Modası
Erkekler İçin Festival Modası
Öncelikle uzun zamandır yazı yazmadığım için herkesten özür dilerim. Ancak mezun olmuş bir insan olarak gün itibari ile dönüşüm muhteşem oluyor ve yeni yazım ile dönüşümü yapıyorum. Benim için her sene bir rutin olan en az bir müzik festivaline gidip kamp yapma olayından yola çıkarak, hazır en çok bilinen/gidilen festival Rock N Coke da yaklaşmışken onun üzerine güzel bir yazı yazayım, güzel tüyolar vereyim istedim. Bu bağlamda, hem tecrübelerimi sizle paylaşırken, hem de bir nevi çantamı hazırlarken kullanabileceğim bir checklist yaratmış olacağım. Tabii ki bir erkek gözu ile yazdığım için erkekler için olacaktır bu yazım. Bayanlara "etek alın, manikür yaptırın" falan diyemeyeceğim malesef. Çok genel bir yanılgı olarak "Ya daha yazdayız, hava çok sıcak olur" un üzerinden geçmek istiyorum. Daha yazdayız, fakat malesef festivaller genellikle 24 saat sürdüğü için geceleri yoğun soğuk olabiliyor. Dolayısı ile "bir şort, 3 4 tişört yeter" diyerek yola çıkmamanız en işe yarayacak tavsiyemdir. Sabah ve öğlenleri hava hafif serin iken giymek için en ideal götürülecek şey bir adet kapri pantolon bir kaç adet de tişörttür. Kollu ya da kolsuz olması çok da önemli değil. Parmak arası terlik ya da sandalet ile çok rahat edilebilecek olmasına rağmen, festival ortamlarında genellikle toz, toprak olduğu için tavsiyem rahat bir spor ayakkabıdır. Converse All-Star, Adidas Gazelle ya da Superstar benim gördüğüm en çok tercih edilen modeller. Bunun yanında Nike Cortez´ler de baya gözüme takıldı. Tabi benim sürekli ayakkabılara bakarak gezmem de apayrı bir psikoloji tezi konusu.
Adidas Gazellerinizi Yanınıza Alın
Adidas Gazellerinizi Unutmayın
Bunun dışında az önce söylediğim gibi, geceleri gerçekten inanılmaz derecede soğuk olabiliyor. Bu yüzden kalın bir sweatshirt ve bir adet kot götürmekte fayda var. Hatta son iki yilki tecrübelerimden yola çıkarak - her ne kadar bu sene olacağına inanmasam da- yağmur cok sık görülen bir olay olduğu için yağmurluk, yedek bir ayakkabı (tercihen bot) hatta alınan sweatshirt´ün kapşonlu olması tercih edilebilir. Çok fazla metalcı arkadaş olacağı için siyah renk ağırlıkta olacaktır, o da ilginç bir istatistiksel bilgi.
Festival Keyfi
Festival´da Rahat Olmak İçin Kapri Çok İdeal Seçim
Bunun dışında tüyo olarak, malumdur festival alanında - en azından Rock N Coke´ta - Card Rock denen alet geçtiği için kişinin yanında nakit bulundurma zorunluluğu pek olmuyor, fakat benim tavsiyem BULUNDURUN. Bir çok dükkanın stand açtığı bir kısım var ki çok efsane (nam-i diğer hoş) şeyleri cok ucuz fiyatlara bulabilmek mümkündür. Misal kız arkadaşıma STAMP marka bir saati ve ekstra deri kayışını 25 YTL´ye aldım, çok mutlu oldum. Hatta 2 senedir ForUs´ın açtığı standlarda, Kadiköy´deki dükkanlarında 15-25 YTL arası fiyatlarla sattıklari tişörtlerin 3 tanesini 10 YTL´ye almak mümkün olabilmektedir. Her sene 6´şar tane alıp, dolabımı ForUs sponsorluğunda genişletiyorum, burdan kendilerine sevgi ve saygımı iletiyorum.
Festival´de Soğuk Geceler İçin Sweatshirt Şart
Festival´de Soğuk Geceler İçin Sweatshirt Şart
Pek tabi klasik olarak, "aman çadırınızı, uyku tulumunuzu unutmayın; en önemlisi mattır, biletinizi evde unutmayın!" diyor, Soundwave Çadırın´da ortamlarda buluşmak üzere bir dahaki yazıma kadar hoşçakalın diyorum. NOT : Şapka ve güneş gözlügünü de sakın unutmayın. Özellikle Ray-Ban tarz gözlukleri tavsiye edin. Çok şekil duruyolar.

You Might Also Like