Güzellik ve Bakım

2008 Yılbaşı Tavsiyeleri II – Saç, Makyaj, Parfüm

05/12/2007
Yılbaşı Bakım Hazırlıkları
Yılbaşı Bakım Hazırlıkları
Bildiğiniz gibi, yılbaşı için Yılbaşı Tavsiyeleri diye bir rehber hazırlamaya karar vermiştik. İlk yazı Ne Giysem oldu. Üç farklı bayana hitap eden kıyafet önerilerine göre ben de makyaj, saç, oje ve parfüm tavsiyelerinde bulunacağım. İşte klasik, vamp, ve asi MorDolap okuyucuları için seçtiklerim.

MAC markasını bildim bileli beğenmişimdir. MAC Cosmetics sayfasını ziyaret edince aşağıdaki üç makyaj seçeneğini yılbaşı için hazırladığımız kıyafetler için çok uygun buldum. Klasik kıyafet için hafif bir makyaj seçtim. Vamp kıyafet için kırmızı rujun şart olduğunu düşünüyorum. Özellikle 2007-2008 Sonbarar Kış podyumlarında çok görmüştük bu makyaj trendini. Son olarak asi bayana dumanlı göz makyajını yakıştırdım.

Makyaj Örnekleri
Makyaj Örnekleri

kaynak: MAC Cosmetics

Saç modellerini seçerken hem sarışınlar hem de kumrallar için örnekler verdim. Klasiği ve vampı tercih edenler için topuzu öneriyorum. Klasik topuzun düzenli ve temiz modellerini, vamp topuzun ise hafif dağınık modellerini seçtim. Asi bayan için ise yarı toplu ya da dağınık ve açık saç modelini tavsiye ediyorum.

Yeni Yıl Saç Modelleri
Yeni Yıl Saç Modelleri

Kuaföre gitmeyi tercih etmeyenler için ise evde yapabilecekleri bir "kendin yap" videosu ekliyorum. Sonuç harika!


{youtube}FDEW_0E08kA{/youtube}

Son olarak, kıyafeti ve saçı tamamlamak için aşağıdaki parfüm ve ojeleri seçtim. Parfümlerin kişiliklere çok uyduğunu düşünüyorum!

Klasik - Chanel No 5

Vamp - J´adore Dior

Asi - L.A.M.B

Yılbaşı Parfüm ve Oje Önerileri
Yılbaşı Parfüm ve Oje Önerileri

MUTLU YILLAR!

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply